Masáže

Masáž je nejstarší formou manuální terapie, založená na aplikaci různých druhů hmatů a tlaků o určité síle a směru na měkké tkáně (kůže, podkoží, svaly, šlachy a vazy) masírované osoby. Slouží především k uvolnění fyzického i psychického napětí.

wellness-589770_1920

Princip masáže

Hlavním principem masáže je manuální uvolnění napjatých struktur a zlepšení krevníholymfatického oběhu ve tkáních. Následkem toho dojde k prohřátí tkání a k podpoře jejich metabolismu. Tím, že se zefektivní látková výměna, se k buňkám dostane více živin a kyslíku potřebných pro jejich práci i regeneraci a urychlí se odvod odpadních a toxických látek, které během svalové práce naopak vznikají. Správně provedená masáž tak vede k uvolnění svalového napětí, zrychlení regenerace tkání, zmírnění svalových bolestí, ustoupení pocitů ztuhlosti a zlepšení vstřebávání otoků. V případě pohotovostní sportovní masáže dokáže naopak nabudit celý systém a připravit ho na výkon.

Vliv na psychiku

Masáže však nemají pouze přímý vliv na tělesnou schránku člověka. Dalším neméně významným prostředkem masáže je psychické uvolnění, které samo o sobě přispívá ke snižování svalového napětí. Napětí svalů a to především v oblasti krční páteře, šíje, ramen a zad je totiž výrazným způsobem ovlivňováno prostřednictvím limbického systému – centra emocí v mozku. Pokud jste tedy často v napětí nebo ve stresu, může se tento stav promítat ve formě pocitů zatuhlosti, pálení a bolestí v oblasti šíje nebo bolestí hlavy. Příjemná masáž vám tedy pomůže si od každodenního stresu odpočinout a tyto pocity zmírnit nebo odstranit.

V dnešní uspěchané době, návalu práce, povinností a rychlého tempa je pravidelné docházení na příjemnou masáž  to nejmenší, co můžete pro své tělo i duši udělat.

Proč přijít na masáž právě k nám

Účelem masáže je především uvolnění fyzického a psychického napětí. Na světě existuje přes sto druhů masáží, které vychází z nejrůznějších kulturních základů, neustále se vyvíjí a vzájemně se mohou prolínat. Záleží jen na vás, kterou si vyberete a která vám bude vyhovovat. Jak bude Vámi vybraná masáž nakonec konkrétně probíhat, závisí také na Vaší dohodě s masérem. Budete mít možnost s ním prokonzultovat vaše požadavky nebo přání a po jeho odborném posouzení Vám může masáž přizpůsobit.

Při masáži se využívá různých masážních prostředků (masážní emulze nebo olej), které umožňují aplikaci masážních hmatů. V našem centru máte možnost výběru z různých přírodních aromatických i nearomatických olejů a emulzí.

Další výhodou našich masáží je možnost konzultace Vašich obtíží s fyzioterapeutem a v případě Vašeho zájmu i jeho rady ohledně protahování a kompenzačních cvičení.

indikace a kontraindikace klasická masáž sportovní masáž ceník