Rejuvenace pleti

Rejuvenace pleti je neinvazivní laserový zákrok, který se používá k omlazení pleti, redukci jemných vrásek , stažení rozšířených pórů a k léčbě akné.  Zákrok je výborný i k ošetření jiných partií, jako je například dekolt, oblast krku, kolen, nebo například také hřbetů rukou.  Při zákroku dochází k prohřívání podkoží laserovým paprskem, tím se začnou stahovat kolagenní  vlákna a tak dojde k jejich regeneraci a postupné tvorbě nových vláken.

U tohoto ošetření  je nutné absolvovat  4 až 6 ošetření  v rozmezí  3 až 4 týdnů. Při léčbě akné se doporučují 2 týdenní rozestupy. Výsledkem pak bude tvorba nového kolagenu, stimulace podkožního vaziva, dlouhodobá tonizace pleti , vyhlazení pleti a omezení produkce mazových žláz. Ošetření  diodovým laserem Epilia RF s dvojím chlazením je oproti jiným laserům šetrnější k pokožce a zaručuje celkové zlepšení stavu pokožky.

Jak rejuvenace probíhá?

Omlazení oblasti obličeje trvá zhruba 15 minut, pokud se ošetřují i další oblasti trvá o pár minut déle. Nejdříve se pleť  očistí, nanese se gel na celý obličej mimo pohyblivé části nad okem a po té se přikládá hlavice laseru na ošetřované části, z níž vychází laserový paprsek. Tyto paprsky následně prostupují do podkoží, kdy ošetřovaný bude pociťovat mírné zahřátí. Laserové paprsky začnou okamžitě měnit prostředí podkoží, čímž započne proces tvorby nových kolagenních vláken, následnou elasticitu pleti a pevnost. U zákroku nehrozí  infekce, vznik jizev  ani zranění, pleť zůstává zcela neporušena. Laserové ošetření může způsobit mírné začervenání, které však rychle bledne. Proces obnovení kolagenu je déletrvající a proto jsou výsledky patrné pár týdnů po zákroku.

1