INSANITY

JSTE PŘIPRAVENI NA VÝZVU?

Zapomeňte na vše, co jste si mysleli, že víte o intenzivním tréninku. Protože INSANITY běžný způsob tréninku naprosto mění.

CO JE INSANITY?

INSANITY je „šílenství“. Tedy tak by se alespoň dal přeložit název. Je to aerobní nálož série cviků s vahou vlastního těla, která z vás dostane maximum. Při pravidelném tréninku o skutečně vysoké intenzitě, zaručeně spálíte velké množství energie, vytvarujete postavu a zvýšíte si fyzičku během relativně krátké doby. Pomocí neuvěřitelné škály pohybů procvičíte každý sval těla.

Podstatou INSANITY je maximální intervalový trénink. Na rozdíl od běžného intervalového tréninku, který je založen na chvilkovém (maximálně 1-2 minuty dlouhém) zvýšení srdeční frekvence, po kterém následuje dostatečně dlouhý čas na oddech, tady je to přesně naopak. Celých 3-5 minut jedete na maximum, načež máte pouhých 30 vteřin na to, abyste se taktak stihli nadechnout, než začnete nanovo. A právě to dělá z INSANITY naprosto unikátní trénink. Vaše tělo nutíte po celou dobu pracovat maximum - až na samé hranice své kapacity, které tak neustále posouváte dál.

Ano, INSANITY je šílenství. Ale šílenství, které budete milovat!

Kde se INSANITY vzalo?

Ačkoli je u nás INSANITY známé zatím spíše v užším okruhu zasvěcených lidí, ve světě se jedná o rozšířené a velmi úspěšné cvičení, na které jeho příznivci nedají dopustit. Vzniklo v roce 2008 pod záštitou americké společnosti Beachbody, která se zabývá vytvářením cvičebních plánů s různým zaměřením a v současné době se jedná o její nejúspěšnější projekt. Jeho „strůjcem“ je známý a úspěšný fitness trenér Shaun T, který sám považuje INSANITY za své vrcholné dílo, ve kterém zúročuje všechny své dosavadní zkušenosti a znalosti (cvičebních plánů sestavil v minulosti již více). Původně se šířilo a prodávalo pro soukromé účely pouze na DVD, následně bylo ale z důvodu mimořádného zájmu přeneseno také do fitness a sportovních center pod názvem INSANITY LIVE jako klasické „živé“ skupinové tréninky, které se těší nemenší oblibě.

 

V čem je INSANITY výjimečné? V čem tkví jeho genialita?

INSANITY je velmi propracovaný systém, díky kterému procvičíte během jednoho tréninku celé tělo a to na všech úrovních.

Je to unikátní cvičení, které ideálně kombinuje spalování tuků, posilování svalů a výdrž, trénink koordinace a rovnováhy, ale i rychlosti a vytrvalosti. Během každého cviku posilujete střed těla a hluboký stabilizační systém. Při pravidelném tréninku se vám během relativně krátké doby ohromným způsobem zvýší fyzička. A to vše pouze s vahou vlastního těla pomocí neuvěřitelné škály pohybů a jejich kombinací, kterou procvičíte každičký sval těla. Svaly se neposilují izolovaně, ale v rámci celých svalových řetězců, proto je trénink tak efektivní.

Vysoká intenzita tréninku zaručí spálení velkého množství energie a díky tomu usnadní tvarování postavy.

Každý cvik má lehčí i těžší varianty, neustále tak cvičíte to nejtěžší, co vaše tělo zvládne a postupně se posouváte dál.